4K video kaydı yapan dünyanın en küçük kamerası: Mokacam - Robotizma
Kamera

4K video kaydı yapan dünyanın en küçük kamerası: Mokacam

mokacam-4k
Mokacam

4K video kaydı yapabilen dünyanın en ufak kamerası olan Mokacam, kitlesel fonlama platformu Indiegogo üzerinden destek ve ön sipariş toplamaya başladı.

Mokacam, 4.5mm genişliği ve 3.5mm kalınlığı ile dünyanın en küçük kamerası olmasa da, 4K video kaydı yapabilmesi ile diğer küçük boyuttaki kameralardan ayrılıyor.

Mokacam-Indiegogo-1

GoPro’ya rakip olacak mini kamera, Sony’nin 16 megapiksellik IMX216 sensörü ile 152 derece geniş açılı çekim yapabiliyor. Mokacam, 15fps hızında 4K, 60 Fps hızında 1080p ve 120fps hızında 720p çözünürlükte video kaydı yapıyor.

Dahili mikrofonu ile yüksek kalitede ses kaydı alan mini kamera içerisinde yer alan mıknatıslar ile metal yüzeylere kolaylıkla sabitlenebiliyor.

New Balance 3D yazıcı ile ayakkabı üretti!

Mokacam’in parçaları modüler bir yapıda olmasa da, kameraya dışarıdan modül eklenebiliyor. Ekran modülü daha geniş açılı görüntülere olanak sağlarken, ekstra batarya modülü ise çekimi durdurmaya gerek olmadan dışarıdan dahil edilebiliyor.

WiFi ve Bluetooth desteği bulunan mini kamera, iOS ve Android uygulamaları ile kontrol edilebiliyor.

mokacam-inside

Erken sipariş ile sadece 99 dolara satın alınabilen Mokacam’ın normal satış fiyatı ise 169 olarak belirlenmiş. Ürünün teslimatına ise 2016’nın Şubat ayında başlanacak.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler